Bushido Open 2008

Danske resultater fra Bushido Open 2008
 

NAVN

KLUB

KLASSE

RESULTAT

Lasse Holfort

Greve

Kumite drenge 14 år

Guld

Claes Kiilerich

Greve

Kumite drenge 12 år

Guld

Sif Bay

Greve

Kumite piger 14 år

Guld

Tania Kristensen

Greve

Kumite piger 15 år

Guld

Malene Kirkeby

Solrød

Kata kvinder +35 år

Guld

Malene Kirkeby

Solrød

Kata Masters Open

Guld

Kirstine Lind

Solrød

Kumite +60 kg junior kvinder

Guld

Mike Bjerregaard

Solrød

Kumite drenge 15-17 år

Guld

Mike Bjerregaard

Solrød

Kumite Åben klasse drenge 15-17 år  

Guld

Kristian Andersen

Solrød

Kumite drenge 13 år

Guld

Christopher Rohde Skotte     

Itosu Kai Dragør         

Kata drenge 14 år                   

Guld

Nadia Jørgensen

Gladsaxe

Kumite piger 16 år

Guld

Noureddine Bouloum

Ishøj

Kumite -75 kg junior

Guld

Charlotte Foged

Ishøj

Kumite +60 kg

Guld

Charlotte Foged

Ishøj

Kumite åben klasse

Guld

Anis Maatoug

Ishøj

Kumite -70 kg junior

Guld

Anis Matoug

Ishøj

Kumite åben klasse junior

Guld

Anis Maatoug

Ishøj

Holdkumite junior

Guld

Sara Maatoug

Ishøj

Kumite, piger 12 år

Guld

Mads Merklin

Allerød

Kata drenge 13 år

Guld

Kenny Larsen

Allerød

Kata drenge 15-17 år Dan

Guld

Kicki Holm

Allerød

Kata piger 16-17 år kyu

Guld

  Mustafa Kazimi   Sportskarate   Kumite drenge 11 år   Guld
  Haydar Mahmoud   Sportskarate   Holdkumite   Guld
  Habibullah Mozafari   Sportskarate   Holdkumite   Guld
  Jonas Andersen   Bosatsu   Kata drenge 10 år   Guld
  Jonas Andersen   Bosatsu   Kumite drenge 10 år   Sølv
  Helena Rønnebæk   Bosatsu   Kumite piger 11 år   Sølv

Casper Tonnesen

Roskilde

Kata drenge 14 år

Sølv

Maria Guldager

Roskilde

Kata piger 15 år

Sølv

Sif Bay

Greve

Kata piger 14 år

Sølv

Kevin Korte

Greve

Kumite drenge 11 år

Sølv

Carina Hansen

Greve

Kumite piger 16-17 år

Sølv

Janne Bruun

Solrød

Kata +35 år

Sølv

Tina Jacoby

Solrød

Kumite +60 kg junior kvinder

Sølv

Carsten Jacoby

Solrød

Kumite drenge 15-17 år

Sølv

Kristian Andersen

Solrød

Kata drenge 13 år

Sølv

Laura, Maria, Mathilde

Solrød

Holdkata piger 9 år

Sølv

Silja Jensen

Gladsaxe

Kumite 13 år

Sølv

Daniel Alstrup

Gladsaxe

Kata drenge 15 år

Sølv

Nicky Hendrich

Gladsaxe

Kata drenge 16 år

Sølv

Maria Curvelo

Ishøj

Kumite piger 12 år

Sølv

Cecilie Alberg

Ishøj

Kata piger 8 år

Sølv

Robin Efland

Ishøj

Kata drenge 9 år

Sølv

Thomas Larsen

Ishøj

Kumite mænd 3-1 kyu

Sølv

Mia Carlsen

Itosu Kai Dragør

Kata senior Dan

Sølv

Mia Carlsen

Itosu Kai Dragør

Kumite -60 kg senior Dan

Sølv

Mathias, Christian, Mads

Allerød

Holdkata

Sølv

Kicki, Helena, Louise

Allerød

Holdkata

Sølv

Louise Fensholdt

Allerød

Kata piger 16-17 år åben klasse

Sølv

Louise Fensholdt

Allerød

Kata piger 16-17 år Dan

Sølv

  Hussein Katish   Sportskarate   Holdkumite   Sølv
  Mohammed Amin   Sportskarate   Holdkumite   Sølv

Louise Fensholdt

Allerød

Kumite 16-17 år

Bronze

Mads Merklin

Allerød

Kumite drenge 13 år

Bronze

Christian Olsen

Allerød

Kata drenge 15 år

Bronze

Kenny Larsen

Allerød

Kata drenge 15-17 år åben klasse

Bronze

Aputsiaq Thygesen

Allerød

Kumite 16-17 år

Bronze

Helena Krüger

Allerød

Kata piger 16-17 år Dan

Bronze

Maria Kjeldsen

Asia Sport Center

Kumite piger 13 år

Bronze

Maria Kjeldsen

Asia Sport Center

Kata piger 13 år

Bronze

Janne Bruun

Solrød

Kata Masters Open

Bronze

Emil Vøhlert

Solrød

Kumite drenge 15-17 år

Bronze

Casper Rasmussen

Solrød

Kata drenge 9 år

Bronze

Michelle Gosvig

Greve

Kumite piger 16-17 år

Bronze

Nadia Jørgensen

Gladsaxe

Kata piger 16 år

Bronze

Christian Holm

Gladsaxe

Kata drenge 14 år

Bronze

Christian Holm

Gladsaxe

Kumite drenge 14 år

Bronze

Silja Jensen

Gladsaxe

Kata piger 13 år

Bronze

Agnete Madsen

Gladsaxe

Kumite piger 14 år

Bronze

Seda Yüksel

Ishøj

Kata piger 13 år

Bronze

Seda Yüksel

Ishøj

Kumite piger 13 år

Bronze

Thomas Larsen

Ishøj

Kumite +80 kg

Bronze

Sara Pedersen

Ishøj

Kata piger 9 år

Bronze

Jens Førby

Ishøj

Kata drenge 11 år

Bronze

Frederikke Bjerring

Itosu Kai Dragør

Kumite Piger 10 år

Bronze

Nicole Prevost

Itosu Kai Dragør

Kumite piger 16-17 år åben klasse

Bronze

Nicole Prevost

Itosu Kai Dragør

Kumite piger 16-17 år Dan +57 kg 

Bronze

  Ann Prevost

  Itosu Kai Dragør

  Kata Dan +35 år 

  Bronze

  Thomas Noringriis   Bosatsu   Kumite drenge 16 år, åben klasse   Bronze
Habibullah Mozafari Sportskarate Kumite juniorer Bronze