Kumite Landshold


Opdateret 15.08.2018


LANDSTRÆNER


Allan Busk 

allanbusk@gmail.com 

26809004



18. august Landsholdssamling Helsinge

26.-28. oktober Senior VM-forberedelse

01. december U21 EM-forberedelse Aalborg (optagelse nye kæmpere)




Kumite landshold efterår 2018

NAVN

CPR

Klub

Rating

Category

Cadet

Trine Fuyu Lind

20/04.2004

Spd

B

u. 47

Jessica Corbalan

23/07.2003

Spd

C

u. 54

Erika V. Batakujevic

20/06.2003

Bushi

B

u. 54

Tatiana Muennoi

17/03.2003

Egedal

B

o. 54

Mads Christensen

29/05.2003

Greve

B

u.52

Okan Kanturovski

13/08.2003

Ishøj

C

u. 57

Luke Sørensen

21/07.2003

Greve

C

u. 63

Noah Ephrem Kristensen

08/10.2003

Spd

C

u. 70

Junior

Emmelie Sode

27/03.2001

Spd

B

u. 53

Gamze Nur Ceper

15/01.2002

Budo

C

u. 59

Sarah Lundquist Aakerman

21/05.2001

Budo Ishøj

B

u. 59

Persia Hansen

13/12.2000

Greve

B

u. 59

Hannah Barfod Christiansen

15/10.2001

Egedal

B

o. 59

Maria Alice Nielsen

13/10.2001

Greve

B

o. 59

Laura L. A. Larsen

29/03.2001

Egedal

A

o. 59

Sarah Diaz

29/12.2000

Greve

A

o. 59

Jesper Kynde Bøndergaard

06/04.2002

Budo

B

u. 61

Philip Christoffersen Schröder

01/01.2002

Greve

C

u. 61

Jimmy Jodeili

27/08.2001

Bosatsu

C

u. 61

Emil Friis

05/07.2002

Greve

C

u. 68

Mikkel Bøgelund Madsen

23/05.2002

Spd

C

u. 68

Lasse Bøgelund

23/05.2002

Spd

B

u. 76

Denis Vukovic

26/01.2001

Greve

C

u. 76

Frederik Godthjælp Petersen

11/04.2002

Greve

B

o. 76

Paw Stage Hastrup

06/11.2001

Greve

C

o. 76

Casper Victor Nielsen

25/12.2000

Budo

B

o. 76

U21

Mille Lennie Hjerrild

01/01.2000

Horsens

B

u. 50

Amalie Poulsen

31/03.1998

Spd

A

u. 50

Caroline Bøgh Alberg

17/03.1998

Ishøj

A

u. 55

Amanda Prebsdorf Madsen

29/04.2000

Spd

C

u. 61

Victoria Helena Toubro

12/03.2000

Egedal

C

u. 61

Frederikke G. Olesen

11/02.2000

Egedal

B

o. 68

Huy Bao Huynh

19/03.1998

Tokon

B

u. 60

Christoffer Stouby Nielsen

14/11.2000

Greve

C

u. 67

Lucas Busk

11/02.1999

Spd

A

u. 67

Jonas Plæn

23/04.1998

Ishøj

A

u. 67

Kasper Abildgaard

17/04.1998

Spd

C

u. 67

Mads Viberg Larsen

13/06.2000

Budo

B

u. 75

Mortezaa Ferghepoush

17/12.1998

Budo

C

u. 75

Jonas Friis

28/07.1998

Greve

A

u. 75

Patrick Møller

29/08.1998

Spd

C

u. 84

Emil Stage Hastrup

07/09.2000

Greve

C

o. 84

Christian Godthjælp Petersen

31/08.2000

Greve

C

o. 84

Theis Heinrich Klausen

28/09.1999

Spd

C

o. 84

Jacob Diaz

19/03.1998

Greve

A

o. 84

Senior

Mille Lennie Hjerrild

01/01.2000

Horsens

B

u. 50

Amalie Poulsen

31/03.1998

Spd

A

u. 50

Caroline Bøgh Alberg

17/03.1998

Ishøj

A

u. 55

Marjam Zaqoomi

16/12.1997

Spd

A

u. 55

Amanda Prebsdorf Madsen

29/04.2000

Spd

C

u. 61

Victoria Helena Toubro

12/03.2000

Egedal

C

u. 61

Angela Zaqoomi

16/12.1997

Spd

A

u. 61

Katrine Lionett Pedersen

05/04.1996

Ishøj

A

u. 68

Frederikke G. Olesen

11/02.2000

Egedal

B

o. 68

Sofie Isgaard Abild

05/11.1997

Spd

A

o. 68

Lisa Sørensen

04/12.1996

Spd

C

o. 68

Huy Bao Huynh

19/03.1998

Tokon

B

u. 60

Casper Lidegaard

17/04.1989

Spd

A

u. 60

Christoffer Stouby Nielsen

14/11.2000

Greve

C

u. 67

Lucas Busk

11/02.1999

Spd

A

u. 67

Jonas Plæn

23/04.1998

Ishøj

A

u. 67

Kasper Abildgaard

17/04.1998

Spd

C

u. 67

Mads Viberg Larsen

13/06.2000

Budo

B

u. 75

Mortezaa Ferghepoush

17/12.1998

Budo

C

u. 75

Jonas Friis

28/07.1998

Greve

A

u. 75

Jonas Pallesen

30.08.1991

Spd

A

u. 75

Patrick Møller

29/08.1998

Spd

C

u. 84

Michel Corbalan

04/02.1998

Spd

A

u. 84

Joakim Viberg

11/11.1996

Budo

A

u. 84

Emil Stage Hastrup

07/09.2000

Greve

C

o. 84

Christian Godthjælp Petersen

31/08.2000

Greve

C

o. 84

Theis Heinrich Klausen

28/09.1999

Spd

C

o. 84

Jacob Diaz

19/03.1998

Greve

A

o. 84