NM Aalborg, Danmark 2016

Nordisk Mesterskab Aalborg, Danmark 9.april 2016


Med 14 guld, 10 sølv og 20 bronze blev Danmark mest vindende nation for 5. år i træk ved NM.


Klik her for at se samlede resultater, medaljer og draws.


KADET

CPR

NAVN

Resultat

Klub

Kumite

Piger

u. 47

27/03.2001

Emmelie Sode

DT

Horsens

Kumite

Piger

u. 47

20/08.2001

Sofie Frithiof

bronze

Greve

Kumite

Piger

u. 54

15/01.2002

Gamze Nur Ceper

DT

Budo

Kumite

Piger

u. 54

15/04.2000

Simone Rasmussen

DT

Greve

Kumite

Piger

o. 54

29/03.2001

Laura L. A. Larsen

bronze

Bushi

Kumite

Piger

o. 54

29/12.2000

Sarah Diaz

bronze

Greve

Kumite

Drenge

u. 52

06/04.2002

Jesper Kynde Bøndergaard

sølv

Budo

Kumite

Drenge

u. 52

27/08.2001

Jimmy Jodeili

guld

Bosatsu

Kumite

Drenge

u. 57

25/10.2000

Daniel Vith Nielsen

bronze

Budo

Kumite

Drenge

u. 57

02/06.2000

Øjvind Ammendrup

bronze

Egedal

Kumite

Drenge

u. 63

14/11.2000

Christoffer Stouby Nielsen

guld

Greve

Kumite

Drenge

u. 63

06/11.2001

Paw Hastrup

bronze

Greve







Kumite

Drenge

u. 70

13/06.2000

Mads Viberg Larsen

bronze

Budo

Kumite

Drenge

o. 70

25/12.2000

Casper Victor Nielsen

sølv

Budo

Kumite

Drenge

o. 70

07/09.2000

Emil Stage Hastrup

guld

Greve

Kata

Piger

Individuel

07/11.2000

Laura Scharff

sølv

Egedal

Kata

Piger

Individuel

07/11.2000

Cecilie Scharff

guld

Egedal

Kata

Drenge

Individuel

28/09.2000

Peter Garleth

bronze

Allerød

Kata

Drenge

Individuel

12/10.2000

Nikolaj Troest

bronze

Dragør

JUNIOR

CPR

NAVN

Resultat

Klub

Kumite

Piger

u. 48

01/01.2000

Mille Lennie Hjerrild

DT

Horsens

Kumite

Piger

u. 53

02/01.2000

Michelle Lysdal

bronze

Hammel

Kumite

Piger

u. 59

21/08.1999

Caroline Petra Jensen

DT

Bushi

Kumite

Piger

o. 59

11/02.2000

Frederikke G. Olesen

sølv

Egedal







Kumite

Drenge

u. 55

30/12.1999

Nicky Valdemar Hansen

bronze

Budo

Kumite

Drenge

u. 55

11/02.1999

Lucas Busk

guld

Spd

Kumite

Drenge

u. 61

05/04.1999

Simon Sønderby Neve

guld

Spd

Kumite

Drenge

u. 61

28/08.1998

Oliver Fisher Danielsen

DT

Spd

Kumite

Drenge

u. 68

10/03.1999

Sebastian Kos

sølv

Greve

Kumite

Drenge

u. 68

23/04.1998

Jonas Plæn

DT

Ishøj

Kumite

Drenge

u. 76

08/02.1999

Kevin Hummer

guld

Greve

Kumite

Drenge

u. 76

28/07.1998

Jonas Friis

sølv

Greve

Kumite

Drenge

o. 76

29/08.1998

Patrick Møller

sølv

Spd

Kumite

Drenge

o. 76

28/09.1999

Theis Heinrich Klausen

guld

Spd

Kata

Piger

Individuel

14/06.1998

Anne Petersen

bronze

Saiko

Kata

Piger

Individuel

30/08.1999

Michella Lauritsen

bronze

Gladsaxe

Kata

Drenge

Individuel

20/08.1998

Shervin Moshfegh

DT

Allerød







SENIOR

CPR

NAVN

Resultat

Klub

Kumite

Kvinder

u. 50

31/03.1998

Amalie Poulsen

DT

Spd

Kumite

Kvinder

u. 55

02/07.1997

Sarah Horsholt

DT

Spd

Kumite

Kvinder

u. 55 + hold

04/01.1997

Johanna Nordh

DT

Greve

Kumite

Kvinder

u. 61

16/12.1997

Marjam Zagoomi

bronze

Spd

Kumite

Kvinder

u. 61

16/12.1997

Angela Zaqoomi

bronze

Spd

Kumite

Kvinder

u. 68

04/12.1996

Lisa Sørensen

DT

Spd

Kumite

Kvinder

u. 68 + hold

05/04.1996

Katrine Lionett Pedersen

sølv

Ishøj

Kumite

Kvinder

o. 68 + hold

05/11.1997

Sofie Isgaard Abild

bronze

Spd

Kumite

Kvinder

o. 68 + hold

07/01.1993

Dina S. Y. Jensen

DT

Greve

Kumite

Mænd

u. 60

19/03.1998

Huy Bao

bronze

Tokon

Kumite

Mænd

u. 60

17/04.1989

Casper Lidegaard

guld

Spd

Kumite

Mænd

u. 67

30/08.1996

Victor Jay

DT

Bushi

Kumite

Mænd

u. 67

11/12.1995

Timm Sønderby Neve

sølv

Spd

Kumite

Mænd

u. 75 + hold

16/03.1993

Christian Olsen

DT

Spd

Kumite

Mænd

u. 75 + hold

30.08.1991

Jonas Pallesen

guld

Spd

Kumite

Mænd

u. 84

04/02.1998

Michel Corbalan

bronze

Spd







Kumite

Mænd

o. 84 + hold

04/11.1993

Christian Bech Holm

bronze

Egedal

Kumite

Mænd

o. 84 + hold

24/11.1986

Philip Carlsen

DT

Bushi

Kumite

Mænd

Hold

23/05.1996

Ludvig Isgaard Abild

sølv

Spd

Kumite

Mænd

Hold

25/11.1994

Mattias Pedersen


Spd

Kata

Kvinder

Ind. + hold

04/12.1997

Frederikke Bjerring

guld

Dragør

Kata

Kvinder

Ind. + hold

19/01.1997

Caroline Dalgård

bronze

Dragør

Kata

Kvinder

Ind. + hold

06/09.1995

Rikke Linck

DT

Dragør

Kata

Mænd

Individuel

18/12.1993

Christopher Skotte Rohde

guld

Dragør

Kata

Mænd

Individuel

26/06.1994

Anders Rasmussen

DT

Saiko


Hold
Kata kvinder senior guld
Kumite kvinder senior bronze
Kumite mænd senior guld