Elitearbejde

Så kan der ansøges til landsholdet for efteråret 2016. Læs mere her (skrevet 13.maj 2016)





Der bliver indført brugerbetaling på Talentcentrene. Læs mere her (skrevet 4.august 2015)





Eliteudvalget består af følgende personer og kan kontaktes på: eliteudvalget@gmail.com


Formand

Thomas Frithioff

t.frithioff@gmail.com

Sportschef

Allan Kjærsgaard

ak@danskkarateforbund.dk

Landstræner Kumite

Allan Busk

allanbusk@gmail.com

Landstræner Kata

Tejs Damkjær

tejsdamkjaer@gmail.com

 

Jacques Dupont

dupontprivat@gmail.com

 

Kim Brix Andersen

kim@wikf.dk

 

Claus Hansen

claus@egedalkarate.dk

 

Mikkel Sommer

mikkel@kimedo.dk

 

Erling Marcussen

em@bushi.dk

Rejsekoordinator

Henrik Schwartz

henrik@lecreuset.dk