Bestyrelsesmøde (telefonmøde)

8. april 2019



Kalender 2019 - Se kalender for 2020

JUNI 2019
L1
Sydhavspokalen (kategori 1), Nykøbing Falster
S2
M3
uge 23
T4
O5
T6
F7
L8
S9
M10
uge 24
T11
O12
T13
F14
L15
S16
M17
uge 25
T18
O19
T20
F21
L22
S23
M24
uge 26
T25
O26
T27
F28
L29
S30
JULI 2019
M1
uge 27
T2
O3
T4
F5
L6
S7
M8
uge 28
T9
O10
T11
F12
L13
S14
M15
uge 29
T16
O17
T18
F19
L20
S21
M22
uge 30
T23
O24
T25
F26
L27
S28
M29
uge 31
T30
O31
AUGUST 2019
T1
F2
L3
S4
M5
uge 32
T6
O7
T8
F9
L10
S11
Talentcenter Kata Vest
M12
uge 33
T13
O14
T15
F16
L17
Elitecamp med Team Danmark (Landshold +18 år)
S18
Talentcenter Kumite Vest

Talentcenter Kumite Øst
Elitecamp med Team Danmark (Landshold +18 år)
M19
uge 34
T20
O21
Bestyrelsesmøde Brøndby
T22
F23
L24
S25
M26
uge 35
T27
O28
T29
F30
L31
Talentcenter Kata Øst

Landshold Kata
SEPTEMBER 2019
S1
M2
uge 36
T3
O4
T5
F6
L7
S8
M9
uge 37
T10
O11
T12
F13
L14
Budapest Open (udt.stævne kumite)

Talentcenter Kata Øst
S15
Budapest Open (udt.stævne kumite)
M16
uge 38
T17
O18
T19
F20
Lion Cup (udt.stævne kata)
L21
Lion Cup (udt.stævne kata)
Kiku Doryoku Cup - Kolding
S22
Talentcenter Kata Vest
M23
uge 39
T24
O25
T26
F27
L28
Talentcenter Kumite Øst
U21 VM precamp (kumite)
S29
Talentcenter Kumite Vest

Landshold Kumite
M30
uge 40
Telefonmøde bestyrelse
OKTOBER 2019
T1
O2
T3
F4
L5
Euro GP Plzen (udt.stævne kata)
S6
Euro GP Plzen (udt.stævne kata)
M7
uge 41
T8
O9
T10
F11
L12
Talentcenter Kata Øst

Polish Open (udt.stævne kumite)
S13
Polish Open (udt.stævne kumite)
M14
uge 42
T15
O16
T17
F18
L19
S20
M21
uge 43
T22
O23
U21 VM Santiago, Chile
T24
U21 VM Santiago, Chile
F25
U21 VM Santiago, Chile
L26
U21 VM Santiago, Chile
Kaizen Danish Open - Kolding
S27
Talentcenter Kata Vest
U21 VM Santiago, Chile
Kaizen Danish Open - Kolding
M28
uge 44
T29
O30
T31
NOVEMBER 2019
F1
L2
Talentcenter Kumite Øst
Suhari Cup - Holstebro (ny dato)
S3
Talentcenter Kumite Vest
M4
uge 45
T5
O6
T7
F8
L9
S10
M11
uge 46
T12
O13
T14
F15
L16
Talentcenter Kata Øst

Landshold Kata
S17
Talentcenter Kata Vest
M18
uge 47
Telefonmøde bestyrelse
T19
O20
T21
F22
L23
NM Kaunas, Litauen
S24
M25
uge 48
T26
O27
T28
F29
L30
Børneinstruktør Sjælland
Talentcenter Kumite Øst
DECEMBER 2019
S1
M2
uge 49
T3
O4
T5
F6
L7
S8
Talentcenter Kumite Vest
M9
uge 50
T10
O11
Budgetmøde Brøndby
T12
F13
L14
S15
M16
uge 51
T17
O18
T19
F20
L21
S22
M23
uge 52
T24
O25
T26
F27
L28
S29
M30
uge 53
T31
JANUAR 2020
O1
T2
F3
L4
S5
M6
uge 2
T7
O8
T9
F10
L11
S12
M13
uge 3
T14
O15
T16
F17
L18
S19
M20
uge 4
T21
O22
T23
F24
L25
S26
M27
uge 5
T28
O29
T30
F31
FEBRUAR 2020
L1
S2
M3
uge 6
T4
O5
T6
F7
L8
S9
M10
uge 7
T11
O12
T13
F14
L15
S16
M17
uge 8
T18
O19
T20
F21
L22
S23
M24
uge 9
T25
O26
T27
F28
L29
MARTS 2020
S1
M2
uge 10
T3
O4
T5
F6
L7
S8
M9
uge 11
T10
O11
T12
F13
L14
S15
M16
uge 12
T17
O18
T19
F20
L21
S22
M23
uge 13
T24
O25
T26
F27
L28
S29
M30
uge 14
T31
APRIL 2020
O1
T2
F3
L4
S5
M6
uge 15
T7
O8
T9
F10
L11
S12
M13
uge 16
T14
O15
T16
F17
L18
S19
M20
uge 17
T21
O22
T23
F24
L25
S26
M27
uge 18
T28
O29
T30
MAJ 2020
F1
L2
S3
M4
uge 19
T5
O6
T7
F8
L9
S10
M11
uge 20
T12
O13
T14
F15
L16
S17
M18
uge 21
T19
O20
T21
F22
L23
S24
M25
uge 22
T26
O27
T28
F29
L30
S31

Kalender


Forbundsinstruktør 2.modul (Ishøj)
22. juni 2019


Talentcenter Kata Vest
11. august 2019


Elitecamp med Team Danmark (Landshold +18 år)
17. august 2019


Talentcenter Kumite Vest
18. august 2019


Talentcenter Kumite Øst
18. august 2019


Bestyrelsesmøde Brøndby
21. august 2019


Dommerseminar Shobu Ippon (Glostrup)
23. august 2019


Landshold Kata
31. august 2019


Talentcenter Kata Øst
31. august 2019


Dommerseminar Shobu Ippon (Kolding)
1. september 2019


DM Shobu Ippon (Glostrup)
8. september 2019


Budapest Open (udt.stævne kumite)
14. september 2019


Talentcenter Kata Øst
14. september 2019


Lion Cup (udt.stævne kata)
20. september 2019


Kiku Doryoku Cup - Kolding
21. september 2019


Talentcenter Kata Vest
22. september 2019


Talentcenter Kumite Øst
28. september 2019


U21 VM precamp (kumite)
28. september 2019


Landshold Kumite
29. september 2019


Talentcenter Kumite Vest
29. september 2019


Telefonmøde bestyrelse
30. september 2019


Euro GP Plzen (udt.stævne kata)
5. oktober 2019


Polish Open (udt.stævne kumite)
12. oktober 2019


Talentcenter Kata Øst
12. oktober 2019


U21 VM Santiago, Chile
23. oktober 2019


Kaizen Danish Open - Kolding
26. oktober 2019


Talentcenter Kata Vest
27. oktober 2019


Suhari Cup - Holstebro (ny dato)
2. november 2019


Talentcenter Kumite Øst
2. november 2019


Talentcenter Kumite Vest
3. november 2019


Landshold Kata
16. november 2019


Talentcenter Kata Øst
16. november 2019


Talentcenter Kata Vest
17. november 2019


Telefonmøde bestyrelse
18. november 2019


NM Kaunas, Litauen
23. november 2019


Børneinstruktør Sjælland
30. november 2019


Talentcenter Kumite Øst
30. november 2019


Talentcenter Kumite Vest
8. december 2019


Budgetmøde Brøndby
11. december 2019