Kalender 2017 - Se kalender for 2018

JUNI 2017
T1
F2
L3
Talentcenter Vest Kata
S4
M5
T6
O7
T8
F9
L10
S11
M12
Bestyrelsesmøde (telefon)
T13
O14
T15
F16
L17
S18
M19
T20
O21
T22
F23
L24
S25
M26
T27
O28
T29
F30
JULI 2017
L1
S2
M3
T4
O5
T6
F7
L8
S9
M10
T11
O12
T13
F14
L15
S16
M17
T18
O19
T20
F21
L22
S23
M24
T25
O26
T27
F28
L29
S30
M31
AUGUST 2017
T1
O2
T3
F4
L5
S6
M7
T8
O9
T10
F11
L12
S13
M14
T15
O16
T17
F18
L19
Gasshuku Greve
S20
Gasshuku Greve
M21
T22
O23
T24
F25
SportskarateCamp - Aalborg
L26
SportskarateCamp - Aalborg
S27
Kata landshold
SportskarateCamp - Aalborg
M28
T29
O30
Bestyrelsemøde (Brøndby)
T31
SEPTEMBER 2017
F1
L2
Kumite talentcenter øst
Kumite landshold
S3
Kumite talentcenter vest
M4
T5
O6
T7
F8
Karate 1 - Leipzig, Tyskland (kategori 6)
L9
Karate 1 - Leipzig, Tyskland (kategori 6)
S10
Karate 1 - Leipzig, Tyskland (kategori 6)
M11
T12
O13
T14
F15
Lion Cup, Luxembourg (kategori 4)
L16
Lion Cup, Luxembourg (kategori 4)
S17
M18
T19
O20
T21
F22
L23
Budo Nord - Kristianstad, Sverige (kategori 2)
Kumite talentcenter øst
S24
Kumite talentcenter vest
M25
T26
O27
T28
F29
L30
Euro GP Plzen, Tjekkiet (kategori 4)
Kaizen Open, Kolding (kategori 2)
OKTOBER 2017
S1
Euro GP Plzen, Tjekkiet (kategori 4)
Kaizen Open, Kolding (kategori 2)
M2
T3
O4
T5
F6
Karate 1 - Salzburg, Østrig (kategori 6)
Banzai Cup, Berlin (kategori 3)
L7
Karate 1 - Salzburg, Østrig (kategori 6)
Banzai Cup, Berlin (kategori 3)
S8
Karate 1 - Salzburg, Østrig (kategori 6)
Banzai Cup, Berlin (kategori 3)
M9
T10
O11
T12
Bestyrelsemøde (Brøndby)
F13
Polish Open, Bielsko-Biala Polen (kategori 4)
L14
Polish Open, Bielsko-Biala Polen (kategori 4)
S15
Kata landshold
Polish Open, Bielsko-Biala Polen (kategori 4)
M16
T17
O18
T19
F20
L21
Kumite landshold
S22
Kumite talentcenter vest
M23
T24
O25
T26
U21 VM Tenerife, Spanien
F27
U21 VM Tenerife, Spanien
L28
Kumite talentcenter øst
U21 VM Tenerife, Spanien
S29
U21 VM Tenerife, Spanien
M30
T31
NOVEMBER 2017
O1
T2
F3
L4
Gothenburg Open (kategori 2) - Sverige
S5
M6
Bestyrelsesmøde (telefon)
T7
O8
T9
F10
L11
S12
Kumite talentcenter vest
M13
T14
O15
T16
F17
L18
S19
M20
T21
O22
T23
F24
Dommer/officialkursus Holstebro
L25
Kumite talentcenter øst
Dommer/officialkursus Holstebro
S26
Suhari Cup - Holstebro Open
M27
T28
O29
T30
DECEMBER 2017
F1
L2
S3
M4
T5
O6
T7
F8
L9
S10
M11
T12
O13
T14
F15
L16
S17
M18
T19
O20
T21
F22
L23
S24
M25
T26
O27
T28
F29
L30
S31
JANUAR 2018
M1
T2
O3
T4
F5
L6
S7
M8
T9
O10
T11
F12
L13
S14
M15
T16
O17
T18
F19
L20
S21
M22
T23
O24
T25
F26
L27
S28
M29
T30
O31
FEBRUAR 2018
T1
F2
L3
S4
M5
T6
O7
T8
F9
L10
S11
M12
T13
O14
T15
F16
L17
S18
M19
T20
O21
T22
F23
L24
S25
M26
T27
O28
MARTS 2018
T1
F2
L3
S4
M5
T6
O7
T8
F9
L10
S11
M12
T13
O14
T15
F16
L17
S18
M19
T20
O21
T22
F23
L24
S25
M26
T27
O28
T29
F30
L31
APRIL 2018
S1
M2
T3
O4
T5
F6
L7
S8
M9
T10
O11
T12
F13
L14
S15
M16
T17
O18
T19
F20
L21
S22
M23
T24
O25
T26
F27
L28
S29
M30
MAJ 2018
T1
O2
T3
F4
L5
S6
M7
T8
O9
T10
F11
L12
S13
M14
T15
O16
T17
F18
L19
S20
M21
T22
O23
T24
F25
L26
S27
M28
T29
O30
T31

Kalender


Gasshuku Greve
19. august 2017


SportskarateCamp - Aalborg
25. august 2017


Kata landshold
27. august 2017


Bestyrelsemøde (Brøndby)
30. august 2017


Kumite landshold
2. september 2017


Kumite talentcenter øst
2. september 2017


Kumite talentcenter vest
3. september 2017


Karate 1 - Leipzig, Tyskland (kategori 6)
8. september 2017


Lion Cup, Luxembourg (kategori 4)
15. september 2017


Budo Nord - Kristianstad, Sverige (kategori 2)
23. september 2017


Kumite talentcenter øst
23. september 2017


Kumite talentcenter vest
24. september 2017


Kaizen Open, Kolding (kategori 2)
30. september 2017


Euro GP Plzen, Tjekkiet (kategori 4)
30. september 2017


Banzai Cup, Berlin (kategori 3)
6. oktober 2017


Karate 1 - Salzburg, Østrig (kategori 6)
6. oktober 2017


Bestyrelsemøde (Brøndby)
12. oktober 2017


Polish Open, Bielsko-Biala Polen (kategori 4)
13. oktober 2017


Kata landshold
15. oktober 2017


Kumite landshold
21. oktober 2017


Kumite talentcenter vest
22. oktober 2017


U21 VM Tenerife, Spanien
26. oktober 2017


Kumite talentcenter øst
28. oktober 2017


Gothenburg Open (kategori 2) - Sverige
4. november 2017


Bestyrelsesmøde (telefon)
6. november 2017


Børneinstruktør Ishøj - åbent for tilmelding
11. november 2017


Kumite talentcenter vest
12. november 2017


Greve Karate Open
18. november 2017


Dommer/officialkursus Holstebro
24. november 2017


Kumite talentcenter øst
25. november 2017


Suhari Cup - Holstebro Open
26. november 2017


Budgetmøde og julefrokost
13. december 2017