Kalender 2018 - Se kalender for 2019

OKTOBER 2018
M1
uge 40
Bestyrelsesmøde, telefon
T2
O3
T4
F5
L6
Polish Open, Bielsko - Polen

Talentcenter Øst Kata
S7
Polish Open, Bielsko - Polen
M8
uge 41
T9
O10
T11
F12
Karate 1 Premier League, Tokyo
L13
Czech GP, Pilsen
Karate 1 Premier League, Tokyo
S14
Czech GP, Pilsen
Karate 1 Premier League, Tokyo
M15
uge 42
T16
O17
Youth Olympic Games, Buenos Aires - Argentina
T18
Youth Olympic Games, Buenos Aires - Argentina
F19
L20
Landshold Kata
S21
M22
uge 43
T23
O24
T25
F26
Landshold kumite
L27
Kaizen Danish Open, Kolding
Landshold kumite
Talentcenter Vest Kata
S28
Kaizen Danish Open, Kolding
Landshold kumite
M29
uge 44
T30
O31
NOVEMBER 2018
T1
F2
L3
Talentcenter Øst Kumite

Talentcenter Vest Kumite
S4
M5
uge 45
T6
Senior VM 2018 - Madrid, Spanien
O7
Senior VM 2018 - Madrid, Spanien
T8
Senior VM 2018 - Madrid, Spanien
F9
Senior VM 2018 - Madrid, Spanien
L10
Senior VM 2018 - Madrid, Spanien
S11
Talentcenter Vest Kata
Senior VM 2018 - Madrid, Spanien
M12
uge 46
Bestyrelsesmøde, telefon
T13
O14
T15
F16
L17
Greve Karate Open

Talentcenter Øst Kata
S18
M19
uge 47
T20
O21
T22
F23
L24
NM 2018 - Tampere, Finland
S25
M26
uge 48
T27
O28
T29
F30
DECEMBER 2018
L1
Talentcenter Øst Kumite

Landshold kumite
S2
Suhari Cup, Holstebro - AFLYST

Talentcenter Vest Kumite
M3
uge 49
T4
O5
T6
F7
L8
Karate 1 Series A, Shanghai - Kina
S9
Karate 1 Series A, Shanghai - Kina
M10
uge 50
T11
O12
Budgetmøde + julefrokost, Brøndby
T13
F14
L15
S16
Talentcenter Vest Kata
M17
uge 51
T18
O19
T20
F21
L22
S23
M24
uge 52
T25
O26
T27
F28
L29
S30
M31
uge 53
JANUAR 2019
T1
O2
T3
F4
L5
S6
M7
uge 2
T8
O9
T10
F11
L12
S13
M14
uge 3
T15
O16
T17
F18
L19
S20
M21
uge 4
T22
O23
T24
F25
L26
S27
M28
uge 5
T29
O30
T31
FEBRUAR 2019
F1
L2
S3
M4
uge 6
T5
O6
T7
F8
L9
S10
M11
uge 7
T12
O13
T14
F15
L16
S17
M18
uge 8
T19
O20
T21
F22
Ishøj Cup (kategori 3)
L23
Ishøj Cup (kategori 3)
S24
Ishøj Cup (kategori 3)
M25
uge 9
T26
O27
T28
MARTS 2019
F1
L2
S3
M4
uge 10
T5
O6
T7
F8
L9
S10
M11
uge 11
T12
O13
T14
F15
L16
S17
M18
uge 12
T19
O20
T21
F22
L23
S24
M25
uge 13
T26
O27
T28
F29
L30
S31
APRIL 2019
M1
uge 14
T2
O3
T4
F5
L6
S7
M8
uge 15
T9
O10
T11
F12
L13
S14
M15
uge 16
T16
O17
T18
F19
L20
S21
M22
uge 17
T23
O24
T25
F26
L27
S28
M29
uge 18
T30
MAJ 2019
O1
T2
F3
DM - Holstebro
L4
DM - Holstebro
S5
DM - Holstebro
M6
uge 19
T7
O8
T9
F10
L11
S12
M13
uge 20
T14
O15
T16
F17
L18
S19
M20
uge 21
T21
O22
T23
F24
L25
Gladsaxe Cup (kategori 2)
S26
Gladsaxe Cup (kategori 2)
M27
uge 22
T28
O29
T30
F31
JUNI 2019
L1
S2
M3
uge 23
T4
O5
T6
F7
L8
S9
M10
uge 24
T11
O12
T13
F14
L15
S16
M17
uge 25
T18
O19
T20
F21
L22
S23
M24
uge 26
T25
O26
T27
F28
L29
S30
JULI 2019
M1
uge 27
T2
O3
T4
F5
L6
S7
M8
uge 28
T9
O10
T11
F12
L13
S14
M15
uge 29
T16
O17
T18
F19
L20
S21
M22
uge 30
T23
O24
T25
F26
L27
S28
M29
uge 31
T30
O31
AUGUST 2019
T1
F2
L3
S4
M5
uge 32
T6
O7
T8
F9
L10
S11
M12
uge 33
T13
O14
T15
F16
L17
S18
M19
uge 34
T20
O21
T22
F23
L24
S25
M26
uge 35
T27
O28
T29
F30
L31
SEPTEMBER 2019
S1
M2
uge 36
T3
O4
T5
F6
L7
S8
M9
uge 37
T10
O11
T12
F13
L14
S15
M16
uge 38
T17
O18
T19
F20
L21
S22
M23
uge 39
T24
O25
T26
F27
L28
S29
M30
uge 40

Kalender


Landshold Kata
20. oktober 2018


Landshold kumite
26. oktober 2018


Kaizen Danish Open, Kolding
27. oktober 2018


Talentcenter Vest Kata
27. oktober 2018


Talentcenter Vest Kumite
3. november 2018


Talentcenter Øst Kumite
3. november 2018


Senior VM 2018 - Madrid, Spanien
6. november 2018


Talentcenter Vest Kata
11. november 2018


Bestyrelsesmøde, telefon
12. november 2018


Greve Karate Open
17. november 2018


Talentcenter Øst Kata
17. november 2018


NM 2018 - Tampere, Finland
24. november 2018


Landshold kumite
1. december 2018


Talentcenter Øst Kumite
1. december 2018


Suhari Cup, Holstebro - AFLYST
2. december 2018


Talentcenter Vest Kumite
2. december 2018


Karate 1 Series A, Shanghai - Kina
8. december 2018


Budgetmøde + julefrokost, Brøndby
12. december 2018


Talentcenter Vest Kata
16. december 2018


Ishøj Cup (kategori 3)
22. februar 2019


DM - Holstebro
3. maj 2019


Gladsaxe Cup (kategori 2)
25. maj 2019